Test otcovství  Příbuzenský test  Genetické analýzy  Vědecké služby  Zvířecí analýza Stopový test   

Zvířecí analýza: test otcovství a test identity pro psy

Také domácí zvířata jsou dnes dobře geneticky testována. Je zde také možné testování na genetická onemocnění.

Jelikož pravidla dědičnosti u zvířat jsou stejná jako u lidí, je možné u zvířat provést také test otcovství. To vyžaduje rozsáhlé zkoumání genetických druhů.

DelphiTest GmbH nabízí jako jedna z prvních laboratoří v Evropě testy otcovství pro psy a příbuzné druhy (vlk, liška, atd.). Testování využívá stejných postupů jako při lidském testování otcovství. Pouze analyzované DNA-znaky jsou odlišné. Zkoumá se momentálně 10 znaků DNA.

Pro test potřebujeme vzorky štěněte, psí matky a otce. Používají se běžné výtěry ze sliznice, lze použít i krev nebo vzorky chlupů (i s kořeny).

Je však nutné poznamenat, že v jednom vrhu může nastat varianta až několika otců. Proto v případě pochybností je nutné testovat všechna štěňata z vrhu.

Průběh testu je jednoduchý: Odeberte vzorky a zašlete nám je poštou. Pokud potřebujete výsledek jako důkaz, mělo by odebrání vzorků být provedeno u veterináře. Ten zkontroluje podle čipu totožnost zvířete.

Náklady na vypracování analýzy činí 59,- eur za jedno zvíře, včetně všech daní a poplatků. Data zvířat zálohujeme, proto můžete i později provést srovnání s jinými zvířaty (např. jinými psy nebo s novým vrhem).

Dokonce lze naší technologií provést i stopové srovnání. Pokud nám zašlete k dispozici dva vzorky, můžeme prokázat, zda pocházejí z jednoho a téhož zvířete. Tato metodika se často používá např. pokud chcete prokázat zranění (kousnutí) zvířetem, nebo usmrcení zvířat, atd. a kdo je za ně zodpovědný.

Objednávku můžete učinit jednoduše telefonicky nebo e-mailem. Pošleme Vám vše, co je testu potřebné, poštou.

KontaktImpressum