Test otcovství  Příbuzenský test  Genetické analýzy  Vědecké služby  Zvířecí analýza Stopový test   
Stopový analýza

Prostřednictvím moderní techniky technologie můžeme zjišťovat i velmi slabé stopy DNA. DNA se vyskytuje na mnoha předmětech každodenní potřeby, např. na zubních kartáčcích, na skleničkách, v textilu (spodní prádlo), na cigaretových nedopalcích, špejlích od zmrzlin, lahvích atd.

Chcete-li zjistit, čí DNA stopy jsou na konkrétním objektu, vytvoříme vám DNA profil. Vždy prokážeme, zda pocházejí stopy DNA od muže či ženy, nebo obou pohlaví. Pokud máme k dispozici srovnávací vzorek DNA, jsme schopni DNA jednoznačně identifikovat ("genetický otisk prstu").

Tak můžete např. rozlišit podezřelé skvrny na spodním prádle. Můžete např. jednoznačně prokázat, zda na spodním prádle jsou DNA vzorky jen muže, nebo jen ženy, nebo muže i ženy. Lze také na základě srovnávacích vzorků určit, zda nalezené DNA souhlasí např. s DNA manžela.

Tato testovací metoda může při srovnání s jinou DNA jasně prokázat DNA jiného muže či ženy. Postup je podobný jako při provádění testu otcovství.

Co může být testováno? Jako vzorky jsou vhodné poštovní známky, skleničky, textil (např. spodní prádlo), cigaretové nedopalky, tělní tekutiny, vlasy s kořínky, zubní kartáčky, nápojové lahve, lžičky, vydličky, krvavé skvrny a jiné. Jako srovnávací vzorek je vhodné použít výtěr z ústní sliznice, ale také lze použít výše uvedené vzorky.

Jak probíhá testování? Řádně popsané vzorky zašlete spolu s vyplněným a podepsaným objednávacím formulářem poštou do naší laboratoře. Současně převeďte poplatek za analýzu. Po ca. dvou týdnech od nás obdržíte podrobné výsledky, na přání také diskrétně odeslané.

Kolik to stojí? Vyšetření forenzních vzorků (lžička, sklenička, atd.) stojí Kč 4450. Společně se srovnávacími vzorky z ústní sliznice činí cena vyšetření Kč 5750. Další ceny jsou k dispozici na požádání.

Pokyny k odběru vzorků z ústní sliznice

Objednávkový formulář stopové analýzy

Máte-li další dotazy, můžete nás kontaktovat písemně či telefonicky. Rádi vám zodpovíme, závazně a diskrétně.

 

KontaktImpressum